Żaluzje i rolety do biura – sprawdzone rozwiązania

żaluzje w sky tower

Istotną część naszego życia spędzamy w pracy. Dlatego tak ważne jest to, aby w miejscu wykonywania naszych codziennych obowiązków zawodowych mieć jak najlepsze warunki. Składa się na to oczywiście wiele czynników. Z pewnością jednym z nich jest dobór właściwych osłon przeciwsłonecznych. Żaluzje i rolety do biura – jakie wybrać? Poniżej przedstawiam dostępne rozwiązania. Z pewnością przynajmniej jedno z nich trafi w Twój gust.

Spis treści:

Szklane ścianki w biurze i lokalach usługowych – czy i jak je przesłonić?

Wybór jest ogromny, ale to naturalne. Przecież każda aranżacja biurowa wymaga również zastosowania innych osłon przeciwsłonecznych. W jednym miejscu doskonale sprawdzą się gustowne żaluzje drewniane o szerokości lamel 50 mm. Z kolei w innym wnętrzu najwłaściwszym rozwiązaniem będzie wybór popularnych w powierzchniach biurowych verticali, czyli inaczej – żaluzji pionowych.

JAKIE ŻALUZJE I ROLETY DO BIURA?

Żaluzje – niesłabnąca popularność.

To się nie zmienia od lat – żaluzje, zarówno w aranżacjach biurowych jak i domowych, wciąż cieszą się ogromną popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego. Dzisiaj ten rodzaj osłony okiennej możemy dopasować praktycznie do każdego rodzaju wnętrza ze względu na bogactwo rozwiązań.

Żaluzje aluminioweżaluzje drewnianeżaluzje sterowane dwukierunkowo (wzorem plis dwukierunkowych) – naprawdę jest w czym wybierać. Wybór szerokości lamel również jest bardzo duży – od 16-milimetrowych (w wersji aluminiowej) po 70-milimetrowe (w eleganckiej, drewnianej opcji).

żaluzje w biurze
Żaluzje drewniane 50 mm – Realizacja Doradca MWO – Okna Konieczny Wrocław

Podstawowe zalety żaluzji są takie same od lat. W dowolnym momencie dnia w swoim biurze możesz ustawić lamele w ten sposób, że uzyskasz duże zaciemnienie. Jeśli jednak potrzebujesz większej ilości światła, na przykład w trakcie pracy przy komputerze, to po prostu podnosisz swoją żaluzję biurową do góry. Pamiętaj, że właściwa kontrola światła w trakcie biurowej pracy ma ogromne znaczenie i jest ważna na przykład dla dobrej kondycji Twojego wzroku.

Wyceń online lub umów konsultację:

Częstym wyborem, przy projektowaniu biurowego wnętrza, są żaluzje drewniane. Lamele w wybranym kolorze przy zastosowaniu wysokiej jakości drewna nadadzą wnętrzu prestiżu i sznytu. Będą kapitalnym wyborem do gabinetu prezesa urządzonego w stylu klasycznym, jak i do biura w minimalistycznej, nowoczesnej formie.

żaluzje mińsk mazowiecki
Realizacja: Sunrise Control Mińsk Mazowiecki

Rolety materiałowe

Jeśli nie żaluzje, to może nowoczesne rolety? Tylko jeśli rolety, to jakie? Wybór i w tym wypadku jest naprawdę bardzo bogaty. Okna w biurze możesz zasłonić naprawdę na wiele sposobów.

Klasyczne rolety wolnowiszące lub rolety w kasecie, to bardzo często stosowane rozwiązania w powierzchniach biurowych. Cechuje ich ogromna uniwersalność oraz bogactwo wyboru – ilość materiałów jest naprawdę bardzo duża. W zależności od zapotrzebowania można zastosować tkaniny transparentne, półprzezroczyste oraz zaciemniające.

Jest to idealna opcja do osłonięcia dużych przeszkleń. Rolety z materiałami typu blackout w określonych sytuacjach są najlepszą opcją. Jeśli na przykład w sali konferencyjnej potrzebujesz osiągnąć duży poziom zaciemnienia, tak aby spokojnie wyeksponować prezentację na rzutniku, to będzie to świetny wybór. Wystarczy wówczas zastosować tkaninę typu blackout, dzięki której zbliżysz się do osiągniecia 100-procentowego zaciemnienia wnętrza.

Obok tradycyjnych rolet materiałowych zdarza się, że w biurach stosowane są również rolety dzień i noc, o których jakiś czas temu napisałem osobny tekst.

Rolety typu dzień i noc – poznaj zalety popularnej osłony

Raczej najrzadziej stosowanym rozwiązaniem w pomieszczeniach biurowych są rolety rzymskie, które swoim designem doskonale wpisują się do wielu domowych aranżacji.

A co w momencie, kiedy kiedy pracujemy na poddaszu biurowca, gdzie znajdują się okna dachowe? Rolety dachowe mogą okazać się wówczas rozwiązaniem niezbędnym.

Plisy – duże możliwości

Wariantem, który warto wziąć pod uwagę są również plisy. Dlaczego akurat w pomieszczeniach biurowych?

Po pierwsze jest to rodzaj osłony przeciwsłonecznej, którą można wykorzystać na dużych przeszkleniach. Ponadto z łatwością dobierzemy tkaninę pasującą do danego wnętrza, ponieważ nasza kolekcja liczy sobie ponad 550 materiałów!

Żaluzje plisowane dzielimy przede wszystkim ze względu na sposoby sterowania:

– plisy jednokierunkowe

– plisy dwukierunkowe

– plisy sterowane sznurkiem

Wariant dwukierunkowy jest najpopularniejszy i jednocześnie najbardziej praktyczny. Żaluzje plisowane dwukierunkowe sterowane są za pomocą dwóch ruchomych rynienek ? dolnej i górnej. Pozwala to na zasłonięcie dowolnego fragmentu okna i wpuszczenie do pomieszczenia wybranej przez nas ilości światła. Co więcej, plisy sterowane dwukierunkowo sprawdzą się również doskonale na przeszkleniach wewnątrz biura.

Wyceń online lub umów konsultację:

czerwona plisa
Żaluzje plisowane

Verticale – zawsze w modzie

W mieszkaniach i domach bardzo rzadko spotykane. Jednak w pomieszczeniach biurowych od lat żaluzje pionowe, czyli inaczej verticale są rozwiązaniem stosowanym niezwykle często.

Cyklicznie w okresie jesiennym widzimy wzrost zainteresowania tym typem osłony przeciwsłonecznej. Urzędy, hotele, szpitale, gabinety lekarskie – wszędzie tam verticale niezmiennie sprawdzają się doskonale. Przypominamy, że Doradcy Modnie w Oknie specjalizują się również w obsłudze dużych inwestycji.

Nasi specjaliści mają na swoim koncie wiele realizacji i montaży zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych osłon. Jeśli jesteś zainteresowany kontaktem ze sprawdzonym fachowcem, to zapraszamy do naszej zakładki dla Klientów z sektora B2B.

Wróćmy do verticali i ich funkcjonalności w przestrzeniach biurowych. Są to żaluzje pionowe złożone z materiałowych lameli występujących w dwóch szerokościach – 89 oraz 127 mm. Lamele obracają się o 180 stopni wokół własnej osi i właśnie w ten sposób regulujemy ilość światła wpadającego do wnętrza.

Na uwagę zasługuje fakt, że ten rodzaj osłony przeciwsłonecznej może osiągnąć naprawdę duże gabaryty. Maksymalna szerokość jednego systemu wynosi 5 metrów, natomiast wysokość dochodzi do nawet 4 metrów. Możliwość przesłonięcia dużych przeszkleń, prostota montażu oraz bogactwo w wyborze tkanin (prawie 300 materiałów!!!) – tak w skrócie można scharakteryzować verticale.

żaluzje pionowe w biurze
Verticale – żaluzje pionowe

Panel track – alternatywa dla verticali

Tradycyjne verticale to nie jest jedyne rozwiązanie dla miłośników pionowych osłon przeciwsłonecznych. Nowoczesną alternatywą są zasłony panelowe, czyli tak zwane panel tracki.

I w tym wypadku również możesz osłonić duże powierzchnie okienne, ale nie tylko. Panel tracki mogą posłużyć również jako rodzaj eleganckiej ścianki działowej w Twoim biurze. Nie w każdym miejscu – z różnych względów – istnieje możliwość postawienie tradycyjnych ścianek działowych. Wówczas nasze rozwiązanie może okazać się optymalną opcją.

Panele tkaninowe poruszają się po wielotorowej szynie. Jeden panel ma szerokość od 45 do 105 centymetrów. Z kolei maksymalna wysokość wynosi 350 centymetrów. Dopełniając techniczne informacje warto dodać, że jednym systemem możemy osłonić nawet do 8 metrów szerokości.

Zasłony panelowe dają duże możliwości aranżacyjne. Banalnie prosty montaż możliwy jest zarówno we wnęce okiennej, jak i do ściany lub sufitu. Dodatkowo, nasze panele mogą być zsuwane na jedną ze stron lub rozsuwane na boki. Wszystko zależy od tego, jak zaaranżujesz sobie swoje wnętrze.

Designerskie rozwiązanie, jakim są panel tracki, doskonale sprawdzą się we wnętrzach biurowych czy hotelowych. Przeanalizuj dostępne warianty z naszymi Doradcami składając zapytanie wraz z dokumentacją techniczną.

biały panel track w biurze
Panel Track

Squid – alternatywa dla żaluzji i rolet w biurze

Czasami warto w danym wnętrzu skorzystać z rozwiązania niestandardowego. Jeśli zatem żadna osłona z rolet i żaluzji nie trafiła w Twój gust, to proponujemy transparentną tkaninę idealną do dużych przeszkleń.

Squid jest rodzajem tkaniny samoprzylepnej, którą przyklejamy bezpośrednio do szyby. Następnie mamy możliwość wielokrotnego odklejania i przyczepiania tkaniny – bez utraty jej właściwości montażowych.

Jest to rozwiązanie idealne do szklanych ścianek w biurach, ale sprawdzi się również na dużych witrynach okiennych.

folia na szyby w biurze
Squid

TKANINY IDEALNE DO BIUR

W przypadku wyposażenia swojego biura we wszystkie produkty, także osłony przeciwsłoneczne, niezwykle istotna jest jakość oraz bezpieczeństwo. Dlatego w tym wypadku należy skorzystać z rozwiązań dostarczanych przez sprawdzonych producentów.

Produkty marki Anwis znajdujące się w ofercie Doradców Modnie w Oknie spełniają wszystkie najbardziej rygorystyczne wymagania, jak na przykład atesty higieniczne. W momencie wyposażenia biur lub budynków użyteczności publicznej często wybieranymi tkaninami są również te, które posiadają atest o trudnopalności.

W tym wypadku najbogatszy wybór jest wśród rolet materiałowych – montowanych w kasecie lub po prostu wolnowiszących. Bardzo częstym wyborem wśród naszych Klientów w przypadku biur są też verticale. I tutaj posiadamy spory wybór tkanin z wyżej wymienionym atestem.

Podsumowując, rolety materiałowe oraz klasyczne verticale – to są najczęstsze wybory wśród Klientów poszukujących trudnopalnych tkanin. Mniejszy wybór pod tym względem mamy chociażby w przypadku żaluzji plisowanych.

NIE TYLKO OSŁONY WEWNĘTRZNE

Do tej pory głównie skupialiśmy się na osłonach wewnętrznych. Oczywiście w budynkach biurowych świetnie sprawdzą się również zewnętrzne osłony przeciwsłoneczne.

Szczególnie warto w tym miejscu zatrzymać się przy żaluzjach fasadowych, których lista zalet jest naprawdę długa. Jeśli zależy Tobie na osłonie, która ozdobi fasadę Twojego budynku z zewnątrz ? świetnie trafiłeś. Popularne ?fasadówki? nie tylko pozwolą na regulowanie ilości wpuszczanych promieni słonecznych do wnętrza, ale będą swoistą ozdobą elewacji całego budynku. Co ważne, prezentują się także świetnie w momencie, gdy jesteśmy wewnątrz.

Oprócz niepodważalnych zalet związanych z wyglądem żaluzji fasadowych, nie można zapominać o ich praktycznych walorach. Zastosowanie żaluzji zewnętrznych wspomoże pracę klimatyzatora w okresie letnim, a także pozwoli obniżyć koszty ogrzewania zimą. Rozwiązań w wypadku ?fasadówek? jest mnóstwo. Najwyższy poziom komfortu zapewni zastosowanie sterowania elektrycznego, a także czujników automatyki pogodowej. Wówczas lamele zmieniają swoje położenie w zależności od panujących na zewnątrz warunków pogodowych.

Wyceń online lub umów konsultację:

Na naszym blogu wcześniej pojawiły się już teksty, które w kompleksowy sposób odpowiadają na wszystkie najpopularniejsze pytania dotyczące żaluzji fasadowych. Jeśli to jest osłona, którą się interesujesz to zajrzyj koniecznie tutaj:

Żaluzje fasadowe – wszystko co powinieneś o nich wiedzieć

Żaluzje fasadowe czy rolety zewnętrzne? Różnice i podobieństwa

Oprócz żaluzji fasadowych, doskonałą zewnętrzną osłoną do biur czy budynków użyteczności publicznej, są rolety screen. Stanową doskonały element dekoracyjny, natomiast trudno nie wspomnieć też o ich praktycznym zastosowaniu.

Rolety screen skutecznie ochronią Twoje biuro przed nadmiernym nasłonecznieniem, a co za tym idzie nagrzaniem pomieszczenia w upalne dni. To doskonałe rozwiązanie szczególnie do dużych przeszklonych powierzchni, na których wyglądać będzie naprawdę efektownie. Bogaty wybór tkanin pozwoli wybrać optymalne rozwiązanie do fasady każdego budynku.

Tkanina odporna na działanie warunków atmosferycznych wspiera pracę klimatyzatorów, ogranicza koszty eksploatacyjne oraz gwarantuje ograniczenie światła słonecznego w biurze.

PODSUMOWANIE

Dobranie właściwej osłony przeciwsłonecznej do biura ma bardzo duże znaczenie. Nie chodzi tutaj przecież tylko o wygląd i estetykę całego wnętrza, ale także nasz komfort pracy. W końcu wielu z nas w pomieszczeniach biurowych spędza dużo czasu, a swobodna regulacja promieniami słonecznymi wpływa na komfort pracy.

Dlatego jeśli szukasz kompleksowej wyceny od sprawdzonego fachowca, to zapraszamy do naszej zakładki “obsługa inwestycji i wykonawców“. Po wypełnieniu formularza nasz Doradca skontaktuje się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe.
Modnie w Oknie jest projektem firmy Anwis. Od momentu wstępnego doradztwa, po pomiar oraz finalnie montaż ? na każdym etapie wyboru osłon przeciwsłonecznych, wewnętrznych lub zewnętrznych, możesz liczyć na naszych Doradców. Działamy na terenie całego kraju.

Jeśli preferujesz rozmowę telefoniczną, podczas której chcesz dopytać o więcej detali technicznych, to czekamy na Ciebie tutaj:

+48885779933

witamy@modniewoknie.pl

Żaluzje, rolety, plisy Anwis w Twoim domu?

Umów się na darmową telefoniczną konsultację z naszym Doradcą

Klauzula informacyjna.

Nasz Doradca skontaktuje się z Tobą najszybciej, jak to będzie możliwe.
W trakcie krótkiej telefonicznej konsultacji przedstawi wstępną wycenę.

Grzegorz Marciniak
Grzegorz Marciniak

Skomentuj artykuł