Kącik Home Office. Jak wygospodarować przestrzeń do pracy i nauki zdalnej?

rolety plisowane w pokoju dziecka
Plisy w pokoju dziecka

W przypadku gdy dzieci na ogół mają wygospodarowane miejsce do nauki z nami jest gorzej. Tylko nieliczni z nas pracowali przed pandemią w domu. Dla większości z nas nowe miejsce do pracy zdalnej to konieczność. Wygląda na to, że nauka i praca zdalna to już nie pieśń przyszłości a nasza codzienność. 

Wygospodarowanie miejsca do pracy w domu – jak to zrobić?

Nic nie stoi na przeszkodzie jak zrobić niewielkie biuro w domu. Kącik do pracy powinnaś zorganizować sobie tak, aby jak najefektywniej móc pracować w domu. Jak ogarnąć miejsce do pracy, swój kącik biurowy przeczytaj poniżej.

Wirus nie odpuszcza i wygląda na to, że praca i nauka zdalna zostaną z nami na dłużej, a w niektórych firmach zapewne na stałe. Wg najnowszych badań 75% ankietowanych chciałaby przejść na hybrydowy model pracy, czyli łączyć pracę w biurze z pracą w domu.

Nic w tym dziwnego, niesie to za sobą spore oszczędności czasu jaki i pieniędzy na dojazdy. Wszystko ma jednak swoje dobre i złe strony. Wiedzą o tym ci, którzy swój kącik musieli zorganizować na kuchennym blacie czy mało komfortowym stoliku kawowym. Domowe biuro to często spore wyzwanie.

Jednak biorąc pod uwagę opinie wirusologów, warto do tematu podejść poważnie i wygospodarować miejsce do pracy. Idealną sytuacją byłoby przeznaczenie oddzielnego pomieszczenia, stworzenie gabinetu do pracy czy nauki. Jednak bardziej realistyczną jest wydzielenie specjalnego miejsca, kącika Home Office.

W drugim przypadku miejsce do pracy można oddzielić parawanem lub idealną do tego stworzoną zasłoną PANEL TRACK.

Wyceń online lub umów konsultację:

miejsce do pracy w domu
Zasłony panelowe

Dzięki ogromnej kolekcji tkanin, Twoja przegroda dopasuje się do każdego wnętrza i oprócz wiadomych zalet praktycznych będzie również stanowiła spektakularną ozdobę. Dzięki zasłonie, będzie łatwiej Ci skupić się na pracy, a chodzi o to żeby nie zabierać pracy do domu, nawet jeżeli mowa o tym samym pomieszczeniu.

żaluzje drewniane w gabinecie
Realizacja – SDO Częstochowa

Biurko ustaw bokiem do okna. Jeżeli nie masz jednak takiej możliwości, promienie będą Ci się odbijały w monitorze. Najprostszym sposobem jest wówczas montaż rolety lub żaluzji. Wybór osłon jest przeogromny.

Wszystko zależy od rodzaju okna, zasobności portfela jak i Twojej wyobraźni. Możesz zdecydować się na niedrogie rolety materiałoweplisy czy spektakularne, bardzo eleganckie żaluzje drewniane.

Jak jesteś przed zakupem biurka, to warto dołożyć trochę więcej i pamiętać, że przydadzą się szuflady do przechowywania materiałów biurowych i dokumentów. Najlepiej dla naszej postawy, aby blat naszego biurka był na wysokości 70 -75 cm.

Jeżeli nie ma szans, żeby znaleźć miejsce na biurko w Twoim domowym biurze, wystarczy inny wielofunkcyjny mebel taki jak toaletka, konsola a nawet sam blat.

Osobiście moim sposobem stworzenia domowego biura jest toaletka w sypialni. Idealnie nadaje się do wykonywania pracy zdalnej. Dzięki temu nie muszę kupować biurka, a pieniądze przeznaczyć na inne artykuły wyposażenia wnętrz.

Krzesło – to najważniejszy dla Twojego kręgosłupa element wyposażenia biura. Warto żeby krzesło miało podłokietniki, a Twoje nogi żebyś mogła ułożyć pod kątem 90 stopni.

Idealny fotel do pracy ma wyprofilowane oparcie do lordozy lędźwiowej. Jeżeli go nie ma, warto dokupić podpórkę oddzielnie. Pamiętaj, że to na nim spędzisz wiele godzin. 

Krzesło musi być komfortowe. To moim zdaniem najważniejszy mebel do stworzenia optymalnego miejsca pracy. Wybór jest ogromny. Możesz łatwo ożywić nim wnętrze i sprawić że nawet gabinet w domu nie będzie nijaki i nudny. 

Zdecyduj się na miękkie, welurowe obicie. Dzięki temu Twoje wnętrze nabierze charakteru przez tego typu modne akcenty.

Zieleń  – od bibelotów biurowych lepiej sprawdzą się roślinki, najlepiej doniczkowe. Dzięki nim będziesz oddychać lepszym jakościowo powietrzem. Poza tą oczywistością, mniej zmęczy Ci się wzrok.

Oczy często swędzą i pieką gdy są suche. Powodem może być zza rzadkie mruganie ale i przesuszone powietrze. Na pierwsze z pewnością pomoże Ci przerwa w pracy, na drugie idealnie zadziałają właśnie zielone roślinki.

Zieleń również rozświetla pomieszczenia i nadaje mu bardzo przyjemnego i przytulnego tonu.

Designerskie dodatki – jestem pewna, że bez tych się nie obejdzie. Z pewnością designerskim dodatkiem będą żaluzje drewniane lub plisy w Twoich oknach. Dzięki nim możesz zmienić wygląd całego wnętrza. Często zdarza się, że domowe biuro urządzamy na poddaszu. Tam z kolei narażeni jesteśmy na upał przedostający się przez okna dachowe. Możemy sobie z tym poradzić, jeśli zastosowane zostaną rolety dachowe.

Wyceń online lub umów konsultację:

Idealnym i zarazem niezbędnym dodatkiem jest lampka. Dla przypomnienia lampka powinna stać po lewej stronie biurka jeśli jesteś praworęczna i na odwrót jeśli jesteś leworęczna. 

Do domowego biura przydadzą się na pewno, pudełka, organizer z przegródkami na akcesoria biurowe, tablica ścienna. Na pewno sympatycznym akcentem, który umili pracę będzie np. fotografia bliskiej Ci osoby. Piękna filiżanka czy ulubiony kubek może również z powodzeniem wprawić Cię w dobry nastrój mimo nie zawsze ciekawego otoczenia na zewnątrz.

Tworzenie biura w domu może być dobrym sposobem na poprawę nastroju. Może od tej pory polecenia pracy zdalnej wejdą w krew naszym pracodawcom i warto pomyśleć o swojej przestrzeni, w której możemy czuć się naprawdę dobrze. Co warto podkreślić na wygląd swojego domowego biura mamy wpływ na wygląd biura w siedzibie firmy nie zawsze, a nawet rzadko. 

żaluzje bambusowe w oknach
Home Office

Żaluzje, rolety, plisy Anwis w Twoim domu?

Umów się na darmową telefoniczną konsultację z naszym Doradcą

Klauzula informacyjna.

Nasz Doradca skontaktuje się z Tobą najszybciej, jak to będzie możliwe.
W trakcie krótkiej telefonicznej konsultacji przedstawi wstępną wycenę.

Dorota Orlińska
Dorota Orlińska

One thought

  1. Praca zdalna jest dobra dla introwertyków (czyli m.in.dla mnie). Cisza, spokój i można się skupić na zadaniach. Nikt nie chodzi mi za plecami i nie zagląda przez ramię. Mogę dłużej pospać (budzik ustawiony na 7:55, a pracę zaczynam o 8 ). Nie muszę się stroić, robić jedzenia do pojemników. Jak dla mnie praca zdalna ma dużo plusów A z minusów – moje piękne żakiety wiszą w szafie i nie mam okazji ich założyć.

Skomentuj artykuł