Trendy na nowy rok: Najmodniejsze dekoracje okienne

Trendy na nowy rok: Najmodniejsze dekoracje okienne

Czwartek | 21 stycznia 2021

Grzegorz Marciniak

Czas potrzebny do przeczytania: 8 minut


Planujesz delikatne odświeżenie swojego mieszkania? A może jesteś przed generalnym remontem? Jeśli w najbliższym czasie zamierzasz dokonać pewnych zmian w swoim miejscu zamieszkania, a lubisz podążać za trendami, to świetnie trafiłaś. Poniżej znajdziesz kilka przydatnych wskazówek, które warto wykorzystać.

Nowy rok zawsze przynosi pewne zmiany i trendy, za którymi wszyscy chcemy nadążać. Tak jest w modzie, nowinkach technologicznych oraz oczywiście wystroju wnętrz. W końcu nasze mieszkania i domy są wizytówką, która wiele mówi o właścicielu. Dlatego każdego roku mniej więcej o tej porze z uwagą śledzimy trendy napływające z całego świata. Na co zwrócić uwagę w 2021 roku?

#NATURALNE MATERIAŁY

Naturalne wnętrza niezmiennie pozostają w modzie. 2021 rok pod tym względem będzie podobny. W nadchodzących miesiącach trend wnętrzarski związany z naturalnym wyglądem będzie najbardziej intensywny od lat. Projektanci na całym świecie zgodnym chórem przyznają, że jeśli chcesz pochwalić się nowoczesnym designem wnętrza, to musisz postawić na naturalne piękno.

Oczywiście możesz to uzyskać na wiele sposobów. Jeśli jesteś świeżo po remoncie i kolejna rewolucja nie wchodzi w grę, to wystarczy postawić na akcesoria. Na przykład drewniane lub wiklinowe kosze i doniczki.

W momencie gdy planujesz zmianę na swoich oknach, to masz ogromne pole do popisu, aby wpisać się w ten trend. Doskonałym wyborem w tym momencie będą żaluzje drewniane lub bambusowe. Istnieje także możliwość skorzystania z żaluzji aluminiowych, które mogą imitować żaluzje drewniane.

W nadchodzących miesiącach szczególnie modne będą wnętrza z jasnymi odcieniami drewna. Takich żaluzji, drewnianych lub bambusowych, nie brakuje w ofercie Doradców Modnie w Oknie.

Żaluzje bambusowe w kuchni

Żaluzje bambusowe w kuchni - Instagram @my_hygge_my_home

Żaluzje drewniane w kuchni

Żaluzje drewniane w kuchni - Instagram @marzena.kingdom

#KOLORYSTYCZNE INSPIRACJE

Wybór odpowiednich kolorów w wystroju wnętrz jest kluczowy. Dlatego przed każdym większym remontem z tak wielką uwagą sprawdzamy właśnie kolorystyczne trendy.

Planujesz malowanie? Klasyczne kolory, jak biele, beże oraz szarości niezmiennie będą obecne w najmodniejszych wnętrzach. Rok 2021 będzie wyjątkowy, ponieważ łączyć będzie trendy z ostatnich kilku lat. Dlatego obok klasyki wciąż możesz napotkać takie barwy, jak neo mint (czyt. nasz miętowy), który szczególnie mocno widoczny był w minionych dwunastu miesiącach. W dobie ciągłego pośpiechu delikatne odcienie zieleni nadal są dobrym wyborem. Ich obecność w wybranych wnętrzach ma wprowadzić nas w stan optymizmu oraz spokoju.

W 2021 roku w modnych aranżacjach warto postawić również na bardziej odważne, żywiołowe barwy. Dodatki w odcieniach zbliżonych do koloru złotego lub wyrazistego czerwonego również mogą okazać się trafnym posunięciem.

W momencie zmian na Twoich oknach masz do wyboru szeroki zakres kolorów. Możesz zdecydować się na rolety w kasetach, rolety dzień i noc lub rolety wolnowiszące. W każdym z tych rozwiązań znajdziesz naturalne barwy i wpiszesz się w obowiązujące trendy.

Rolety rzymskie Nowy Targ

Rolety rzymskie Nowy Targ

#GEOMETRYCZNE KSZTAŁTY I WZORY ZACZERPNIĘTE Z PRZYRODY

Kolejne trendy na najbliższe miesiące. Do wykorzystania na przykład na ścianach, a także na podłogach za pomocą płytek. Geometryczne kształty od kilku lat podbijają nasze wnętrza, a w 2021 roku ten trend niezmiennie pozostanie z nami.

Jeśli chodzi o wzory zaczerpnięte z przyrody, to również ma być bardzo wyraźny trend w nadchodzących miesiącach. Tapety z kwiatowymi motywami mogą doskonale sprawdzić się w Twoim wnętrzu. Do tego udowodnisz, że wykorzystujesz naturalne rozwiązania w swoich aranżacjach.

Możesz to także zaprezentować na swoich oknach. W ofercie naszych Doradców znajdziesz wewnętrzne osłony okienne z bogatym wzornictwem. Chcesz mieć modne okno? Zastosuj rolety lub plisy z motywami geometrycznymi lub zaczerpniętymi z przyrody.

#SYSTEM PODTYNKOWY ŻALUZJI FASADOWYCH

Elewację każdego budynku odmienić mogą żaluzje fasadowe. W 2021 rok wchodzimy z rozwiązaniem, które od kilku miesięcy znajduje się w ofercie Doradców Modnie w Oknie. I co więcej - cieszy się coraz większą popularnością.

O czym mowa? Żaluzje fasadowe w systemie podtynkowym SOLIDBOX są naszym absolutnym hitem. Ich charakterystyczną cechą jest fakt, że elementy konstrukcyjne - skrzynka oraz prowadnice - są w 100 procentach zabudowane.

Dzięki temu w świetle okna widoczne są tylko ruchome lamele. W momencie zdecydowania się na ich podciągnięcie, lamele chowają się pod elewacją danego budynku. Całość wygląda naprawdę imponująco.

Żaluzje fasadowe w systemie podtynkowym SOLIDBOX

Żaluzje fasadowe w systemie podtynkowym SOLIDBOX

Żaluzje fasadowe w systemie podtynkowym SOLIDBOX

Żaluzje fasadowe w systemie podtynkowym SOLIDBOX

#STEROWANIE AUTOMATYCZNE

Wygoda, wygoda i jeszcze raz wygoda. W życiu codziennym upraszczamy wszystkie nasze czynności. Tak samo jest w naszych domach, w których chcemy czuć się bezpiecznie i żyć wygodnie.

Dlatego coraz więcej osób odchodzi od manualnego sterowania swoimi roletami i żaluzjami. Wybór sterowania elektrycznego staje się standardem, który znacząco podnosi wygodę z użytkowania.

W szczególności jeśli chodzi o rolety zewnętrzne oraz żaluzje fasadowe. Możliwość podłączenia do inteligentnego systemu zarządzania budynkiem oraz sterowanie aplikacją to najwyższy poziom komfortu. I trend, za którym warto podążać.

Żaluzje fasadowe Bydgoszcz

Żaluzje fasadowe Bydgoszcz

#SQUID

Samoprzylepna tkanina na szybę okna, która zapewnia dyskrecję. Jednocześnie pozwala na obserwację tego, co dzieje się na zewnątrz.

Największą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że dopasujesz tę tkaninę transparentną do każdego rodzaju okna - na przykład trójkątnego lub w kształcie rombu. Nie będzie to żaden problem. Sprawdzi się w każdym pomieszczeniu - od biura po altany, ponieważ świetnie zakryje także wielkie gabaryty. W tym przypadku montaż jest banalnie prosty i bezinwazyjny. Wystarczy dociąć tkaninę do odpowiedniego rozmiaru oraz kształtu.

Prostota tego rozwiązania zachwyca, a w 2021 roku jeszcze bardziej zyska na popularności.

Squid w biurze

Squid w biurze

Squid w łazience

Squid w łazience

Potrzebujesz porady?

Nasi doradcy chętnie Ci pomogą!
Przekonaj się już dziś.

Bezpłatna
konsultacja
push icon

push icon

Bezpłatna konsultacja

Uzupełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą aby umówić pomiar okien lub przygotować wstępną wycenę przesłon okiennych.

Wybierz interesujące Cię produkty
1

Przesłony zewnętrzne

Przesłony wewnętrzne

Jak można się z Tobą skontaktować?
2

To już wszystko. Jeśli chcesz możesz przekazać nam dodatkowe informacje
3