Rolety rzymskie. Szyk i elegancja na Twoim oknie

Rolety rzymskie. Szyk i elegancja na Twoim oknie

Piątek | 11 października 2019

Grzegorz Marciniak

Czas potrzebny do przeczytania: 8 minut


Rolety rzymskie podbijają serca tych, którzy chcą na swoich oknach mieć elegancko prezentującą się przesłonę okienną. Duży wybór tkanin sprawia, że bez żadnego problemu znajdziesz rozwiązanie doskonale pasujące do aranżacji gustownych wnętrz.

Z pewnością spotkałaś się z takim sformułowaniem, że rolety rzymskie są świetną alternatywą dla tradycyjnych zasłon. Jest to idealne podsumowanie właśnie tej osłony okiennej, która charakteryzuje się całym szeregiem zalet. Jeśli nadal masz pewne problemy z podjęciem ostatecznego wyboru, to w tym tekście zebrałem dla Ciebie wszystkie najważniejsze informacje na temat rolet rzymskich.

Rodzaje rolet rzymskich

Rolety rzymskie, oprócz niewątpliwej elegancji, charakteryzują się również dużą uniwersalnością. Doradcy Modnie w Oknie mają w swojej ofercie trzy rodzaje rolet rzymskich. Oto one:

- rolety rzymskie na łańcuszek - najbardziej popularna opcja, z którą w domach swoich znajomych możesz spotkać się najczęściej. W tym przypadku sterujesz ustawieniem rolety za pomocą mechanizmu łańcuszkowego. W podstawowej opcji sznurek kulkowy wykonany jest z PCV, do wyboru w trzech kolorach: białym, transparentnym oraz szarym. Jest również możliwość zastosowania zasłony rzymskiej z metalowym sznurkiem kulkowym.

Rolety rzymskie z mechanizmem koralikowym możesz za pomocą uniwersalnego zaczepu zamontować zarówno do ściany, jak i do sufitu. Dodatkowo, przy tym rozwiązaniu, możesz być spokojna o bezpieczeństwo swoich pociech. Mechanizm sterujący "Fly Wheel" sprawia, że przy zbyt dużym nacisku na sznurek kulkowy zostanie on automatycznie wypięty. Zapobiegnie to potencjalnemu nieszczęściu.

- rolety rzymskie jednokierunkowe - rolety rzymskie montowane w świetle szyby. W tej opcji rynna górna jest przymocowana na stałe, a zatem ilość wpadającego światła regulujesz za pomocą rynny dolnej. Ustawienie rolety rzymskiej zmieniasz za pomocą specjalnych uchwytów.

Masz do wyboru pięć kolorów rynien: biały, brązowy, antracytowy, anoda silver oraz mosiądz.

- rolety rzymskie dwukierunkowe - w porównaniu do poprzedniego rozwiązania, w tym przypadku rynna górna również jest ruchoma. Dzięki temu z ogromną łatwością zasłonisz wybrany przez siebie fragment okna.

Rolety rzymskie Bydgoszcz

Rolety rzymskie Arta Bydgoszcz

W jaki sposób można sterować roletami rzymskimi?

W przypadku rolet rzymskich najczęściej stosuje się sterowanie ręczne. Jednak jeżeli chciałabyś dla swojej wygody zdecydować się na sterowanie elektryczne, to nie ma z tym najmniejszego problemu. Jeśli tylko chcesz, to możesz operować wysokością ustawienia rolety za pomocą pilota.

Akurat w przypadku rolet rzymskich można skorzystać tylko i wyłącznie z napędu bateryjnego. Jest to o tyle atrakcyjna opcja, że nie ma potrzeby kucia w ścianach w celu poprowadzenia przewodów. Istnieje tylko jeden warunek, aby móc skorzystać z napędu elektrycznego. Szerokość zasłony rzymskiej musi wynosić przynajmniej 80 centymetrów.

Napęd bateryjny wystarczy naładować raz na trzy miesiące. Robi się to za pomocą ładowarki, która wyposażona jest w przewód o długości trzech metrów.

Dodatki do rolet rzymskich

Decydując się na rolety rzymskie masz do swojej dyspozycji bardzo bogaty wybór tkanin. Dodatkowo w części z nich możesz skorzystać ze specjalnej podszewki, dzięki czemu uzyskasz większy efekt zaciemnienia w swoim pomieszczeniu.

Bardzo popularną i praktyczną opcją jest możliwość uszycia poduszki dekoracyjnej z takiej samej tkaniny, na którą zdecydujesz się do zastosowania przy rolecie rzymskiej. Wysokiej jakości materiały zastosowane przy poduszkach sprawią, że sofa w Twoim salonie zyska nowoczesny, designerski wygląd.

Warto dodać, że dla części z tkanin jest również opcja ucięcia części materiału z belki.

Rolety rzymskie Gdynia

Rolety rzymskie Pol-blinds Gdynia

Praktyczne w użytkowaniu

Rolety rzymskie cenione są nie tylko przez swój elegancki wygląd, bogaty dobór tkanin i efektowne fałdy po zwinięciu. To także bardzo uniwersalne rozwiązanie, które pasuje do salonu, sypialni, pokoju dziecięcego, kuchni oraz łazienki. Czyli tak naprawdę dobierzesz ten rodzaj rolet do aranżacji każdego pomieszczenia.

Ogromną zaletą rolet rzymskich jest również fakt, że bez najmniejszego problemu możesz wypiąć tkaninę. Następnie, tak jak w przypadku tradycyjnych zasłon, upierzesz materiał i możesz ponownie cieszyć się czystą tkaniną na swoim oknie. Właśnie dlatego nawet montaż zasłon rzymskich w miejscach ze wzmożoną wilgotnością nie jest najmniejszym problemem.

Jeśli jesteś już przekonana, że rolety rzymskie są tym czego szukasz, to świetnie! Skontaktuj się jednym z Doradców Modnie w Oknie i wybierzcie optymalne rozwiązanie.

Potrzebujesz porady?

Nasi doradcy chętnie Ci pomogą!
Przekonaj się już dziś.

Bezpłatna
konsultacja
push icon

push icon

Bezpłatna konsultacja

Uzupełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą aby umówić pomiar okien lub przygotować wstępną wycenę przesłon okiennych.

Wybierz interesujące Cię produkty
1

Przesłony zewnętrzne

Przesłony wewnętrzne

Jak można się z Tobą skontaktować?
2

To już wszystko. Jeśli chcesz możesz przekazać nam dodatkowe informacje
3