Rolety dzień i noc. Poznaj zalety popularnej osłony

Rolety dzień i noc. Poznaj zalety popularnej osłony

Wtorek | 1 października 2019

Grzegorz Marciniak

Czas potrzebny do przeczytania: 7 minut


Niesłabnąca popularność rolet dzień i noc nie może dziwić. Wciąż w wielu domach widzimy właśnie to bardzo praktyczne rozwiązanie. Ta osłona przeciwsłoneczna występuje w wielu wersjach kolorystycznych, dzięki czemu dopasujesz ją do aranżacji każdego pomieszczenia.

Podstawowe funkcjonalności rolet dzień i noc

Rolety dzień i noc są świetnym rozwiązaniem, o którym często mówi się, że jest to połączenie rolet i żaluzji. Muszę przyznać, że to bardzo trafne porównanie. Rolety ponieważ wykonane są z materiału. A dlaczego żaluzje? Dlatego, że za pomocą poziomych pasów z łatwością regulujesz ilość światła w pomieszczeniu.

Roleta materiałowa wykonana jest z tkaniny składającej się z poziomych pasów o szerokości około 60 mm. Pasy ustawione są naprzemiennie - przezierne z zaciemniającymi. Taka konstrukcja sprawia, że promienie słoneczne są pod naszą kontrolą.

W każdym momencie masz możliwość ustawienia pasów tkaniny w taki sposób, że w swoim pomieszczeniu uzyskasz 100-procentowe zaciemnienie. Wystarczy, że naprzeciw siebie ustawisz dwa pasy - przezroczysty i zaciemniający - a wówczas w Twoim domu zapanuje ciemność. Jej intensywność uzależniona jest od tkaniny, na jaką się zdecydujesz. W tym przypadku masz do wyboru bogatą ofertę kolorystyczną. Struktura tkanin również jest bardzo zróżnicowana, dzięki czemu dobierzesz na pewno rozwiązanie pasujące do Twojego wnętrza.

Istnieje oczywiście również możliwość całkowitego zwinięcia tkaniny, co pozwoli odkryć okno i wpuścić światło w 100 procentach.

Rodzaje rolet dzień i noc

Rolety dzień i noc możemy podzielić na trzy grupy. Oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów z pewnością zaspokoją:

- rolety dzień i noc wolnowiszące - najprostsze rozwiązanie, w którym wałek z tkaniną pozostaje odkryty. Stosowany tutaj jest montaż bezinwazyjny, dzięki któremu nie ma potrzeby dziurawienia listwy przyszybowej bądź ściany. W standardzie z prowadzeniem żyłkowym bocznym;

- rolety dzień i noc w kasecie - jest to opcja, w której wałek z tkaniną schowany jest w aluminiowej kasecie. Roleta wyposażona jest po bokach w prowadnice. Dzięki temu ograniczona jest możliwość kołysania materiału, który jest stabilnie poprowadzony i przylega do szyby. Przy oknach uchylnych ma to bardzo duże znaczenie. Ponadto, zastosowanie prowadnic sprawi, że uzyskasz lepsze zaciemnienie w swoim wnętrzu;

- rolety dzień i noc na wnękę - jest to opcja przeznaczona do większych gabarytów. Powierzchnia tkaniny wynosić może od 2,6 metra szerokości do 2,5 metra długości. Idealne do wykorzystania na dużych przeszkleniach, jak na przykład witryny sklepowe.

Sterowanie roletami dzień i noc

Rolety dzień i noc są rozwiązaniem, w którym oczywiście możesz zastosować sterowanie ręczne. Wówczas ustawiasz osłonę okienną za pomocą tradycyjnego łańcuszka, którym nawijasz tkaninę na wałek i regulujesz ustawienie pasów.

Dla bardziej wymagających do wyboru jest oczywiście również sterowanie elektryczne. Nie ma konieczności kucia w ścianach, ponieważ przy roletach dzień i noc możesz skorzystać z silnika bateryjnego. Jeśli zdecydujesz się na pilot ze scrollem, to wówczas w bardzo wygodny sposób ustawisz pasy materiału w pożądanej pozycji. Tak zwana funkcja Mod/Var zapewni płynne przesuwanie tkaniny.

Rolety dzień i noc Poznań

Rolety dzień i noc Rathal Poznań

Rozwiązanie bezpieczne dla dzieci

Rolety dzień i noc, podobnie jak wiele innych produktów oferowanych przez naszych Doradców, zapewniają 100-procentowe bezpieczeństwo naszym pociechom.

W roletach dzień i noc stosujemy się do standardów europejskiej normy PN-EN 13120+A1:2014-04 (Child Safety). Napinacz łańcuszka, zrywalny łącznik oraz wypinający się mechanizm sterujący. To wszystko gwarantuje, że decydując się na to rozwiązanie w pokoju dziecka możemy spać spokojnie.

Dlaczego warto zdecydować się na rolety dzień i noc?

Jak widzisz, rolety dzień i noc są bardzo uniwersalnym rozwiązaniem. Podsumowując, ich największe zalety to:

- w swobodny sposób regulują ilość światła w Twoim pomieszczeniu w trakcie dnia;

- nocą pozwalają na optymalne zaciemnienie;

- tkaniny dostępne są w różnych kolorach oraz strukturach, dzięki czemu dobierzesz rozwiązanie pasujące do każdego pomieszczenia;

- możesz zdecydować się na sterowanie ręczne oraz elektryczne;

- jeśli mieszkasz w domku albo na niższych piętrach w bloku, to skutecznie ochronią Twoją prywatność;

- różne opcje montażu, także bezinwazyjnego;

- ze względu na szeroki wybór doskonale sprawdzą się w różnych pomieszczeniach;

- rozwiązanie bezpieczne dla Twoich dzieci.

Rolety dzień i noc Wrocław

Rolety dzień i noc Okna Konieczny Wrocław

Potrzebujesz porady?

Nasi doradcy chętnie Ci pomogą!
Przekonaj się już dziś.

Bezpłatna
konsultacja
push icon

push icon

Bezpłatna konsultacja

Uzupełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą aby umówić pomiar okien lub przygotować wstępną wycenę przesłon okiennych.

Wybierz interesujące Cię produkty
1

Przesłony zewnętrzne

Przesłony wewnętrzne

Jak można się z Tobą skontaktować?
2

To już wszystko. Jeśli chcesz możesz przekazać nam dodatkowe informacje
3